Zastanawialiście się kiedyś czym kierują się twórcy gier wymyślając ceny awataryjskich ubrań lub mebli? Wysnułam pewną teorię na ten temat i postanowiłam ją potwierdzić. W dzisiejszym poście zajmiemy się ubraniami za złote monety, a w kolejnych za srebrne. Seria będzie miała cztery części, bo mam zamiar również zająć się przelicznikiem waluty z Awatarii w stosunku do mebli i komfortu.
Dzisiaj trochę pochwalę się moimi umiejętnościami matematycznymi, haha. Jesteście gotowi? To zaczynamy.
Zauważyłam, że dwie bluzki niezależnie, czy potrzebujemy do nich statusu VIP, czy też nie, kosztują tyle samo złotych monet i dają tyle samo punktów image'u. Postanowiłam, że na ich podstawie za pomocą proporcji obliczę ile kosztowałaby bluzka mająca jeden punkt image'u. Zrobiłam to za pomocą prostego obliczenia.
Niestety nie wyszła nam dokładna liczba, bo 25 nie jest podzielne przez 63. Więc od teraz ceny będą podawane w zaokrągleniu do jednej całości, gdyż jak już wiecie ceny na Awatarii są liczbami całkowitymi (bez żadnych przecinków). Z proporcji pomnożyliśmy
na krzyż i podzieliliśmy przez 63.
Aby potwierdzić teorię, na podstawie poprzednich obliczeń spróbujemy obliczyć cenę koszulki powyżej. Cenę zaokrąglimy.
A to ciekawe! Moim zdaniem twórcy gry przyjmują, że 1 punkt image to około 0,39 złotych monet. Wymyślają oni następnie ile image'u ma dawać nam dana bluzka i przeliczają to, a następnie zaokrąglają do całości - czy to możliwe? Przekonamy się wykonując kolejne obliczenie na podstawie innej bluzki.
Weźmiemy tym razem pod uwagę sweter z kompletu
Dziennikarka. Ciekawi was co z tego wyjdzie? Tym razem przyjmujemy, że jeden punkt imege'u to 0,39 złotych monet. Wynik zaokrąglimy.
Tym razem czuję się trochę oszukana i zamieszana. Mnożąc przez 0,39 wychodzi nam, że bluzka powinna kosztować w zaokrągleniu 36G - mnożąc natomiast przez 0,40 bluzka w zaokrągleniu ma cenę 37G. Ceny więc są bardzo zbliżone do podanej w sklepie. Nie rozumiem jednego - dlaczego raz ceny są liczone na podstawie proporcji: 1 imege to 0,39G, a inne 1 image to 0,40G?
Obliczając ceny innych ubrań za złote monety uznałam, że częściej pojawia się przelicznik o mianie:
1 punkt image'u to w zaokrągleniu 0,40G. Dzięki temu możemy przypuszczać - mając podane punkty image'u bez ceny G, ile kosztuje dany przedmiot z garderoby.
Napiszcie co o tym sądzicie i czy moje obliczenia są wg Was prawidłowe.
Do zobaczenia!
Midorme ♥